Puttimine ja follow through

Nagu eelmine kord sai lubatud, siis seekord räägime puttimise elemendist follow through’st, mis on sama oluline kui seda on randme õige asend. Hea tehnikaga puttimine nõuab, et tähelepanu pöörataks nii randmele, keha asendile kui ka follow through’le. Aga just viimasena mainitud follow through ehk viske liigutuse lõpuni viimine ei ole inimeste jaoks üldjuhul intuitiivne tegevus ja pole seega üldjuhul osa õigesti viskama õppimise protsessist.

Follow through tähendab puttimise juures seda, et puttimisel liigub käsi sihtmärgi suunas ega peatu koheselt või enne kui ketas on käest lendu lastud. Asja paremaks mõistmiseks vaadake kuidas seda teeb mitmekordne maailmameister Paul McBeth. http://www.youtube.com/watch?v=0A5xSUK9XQ4&t=1m10s

Pange just tähele, mida käsi teeb pärast seda edasi, kui ketas lendu lastakse. Käsi liigub veel inertsist edasi peatumata koheselt, kui ketas on lendu lastud. Teiseks probleemiks on tavaliselt see, et visates tõmmatakse viimasel hetkel käsi tagasi mõjutades nii viske täpsust tugevust ja viske pikkust.

Puttimisel rakenduvad võrreldes teiste visetega erinevad lihasgrupid ja sellepärast ei tekita puttimine alustades mitte ainult veidrat tunnet vaid see nõuab ka pisut aega ja kordusi, et need lihased saaksid välja areneda.

 

puttimine

Allikas: Kouty.cz

Kuidas harjutada follow through’d

Follow through harjutamiseks on lisatud link videole, kus näidatakse kuidas konkreetset elementi saaks harjutadahttps://www.youtube.com/watch?v=_Vc4FvjMX7Y

Neile, kes ei viitsi videot vaadata oleme lisanud ka kirjelduse kuidas follow through’d harjutada.

  • Vali sihtmärk, hea oleks kui see oleks korv või midagi sellist, mille pihta korduvalt visates putterid liiga kõvasti kahjustada ei saaks.
  • Võta hunnik puttereid, hea oleks kui oleks vähemalt 5 tükki, samas pole midagi kui on vähem, lihtsalt endal on tülikam kogu aeg edasi-tagasi kettaid korvi juurest toomas käia ning mida rohkem viskeid saate järjest teha ilma katkestusteta, seda lihtsam on ka keskenduda tehnikale ja viset korrata.
  • Kui võimalik hoidke ketast umbes 30 cm jagu oma kehast eespool ja püüdke keskenduda sellele, et te ei tõmba instinktiivselt ketast tagasi kui te hakkate ketast käest lendu laskma. Selle asemel püüdke kasutada follow through’d ehk lasta käel edasi liikuda ja mitte teda tagasi tõmmata.
  • Korrake sama liigutust teiste ketastega korjake nad korvist üles ja tehke sama asja uuesti ja uuesti ja uuesti, mida rohkem seda parem.
  • Kui te liigutuse lõpuks selgeks saate, üritage ketast oma kehast veelgi kaugemale viia. See kas ketas läheb korvi või mitte polegi nii oluline. Oluline on, et harjutus annaks teie viskekäele tugevama follow through harjumuse, kus teie viskekäsi on viske lõpuosas täiesti sirge, avatud peopesaga ning sõrmed suunatud otse sihtmärgi suunas.
  • Kui te tunnete end follow through’d tehes mugavalt, minge tagasi enda jaoks harjumuspärase viske algasendi juurde, kuid viset harjumuspärasest asendist sooritades rakendage viskeliigutuse lõpus nüüd follow through’d. Kui see on korrektselt sooritatud, siis te märkate et ketas lendab kaugemale, kuid seda väiksema pingutuse juures.
  • Kui te lõpetate viske asendis, kus teie käsi on sihitud täpselt sihtmärgi keskele, näete te veel ka teist kasutegurit – vähem putte läheb vasakult või paremalt sihtmärgist mööda. See peaks olema üsna lihtne osa, sest kui te viskate putterit sirgjoonelise trajektooriga ning lasete ketta sirgelt käest lahti, siis ketas üldjuhul ka lendab sirgjoonelise trajektooriga ning sirgelt.

 

Selle harjutuse eesmärgiks on muuta osa visketehnikast, mis on õige puttimise juures ülioluline ebaloomulikuna tunduvast liigutusest instinktiivseks liigutuseks, millele ei pea hiljem enam viset sooritades isegi mõtlema. See aga saab võimalikuks vaid läbi korduste ehk harjutamise. Lisaks mängib ka rolli see, et lihased, mida puttimisel kasutatakse areneksid välja. Seega kui esmapilgul tundub, et ketas korvini ei jõua, minge korvile lähemale ja proovige edasi, kuni asi muutub loomulikuks ja paremaks.

 

Edu harjutamisel ja ketas korvi!

Allikas: https://schoolofdiscgolf.com/2010/10/20/how-to-practice-follow-through-when-putting/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.