viking thunder god thor discgolfi ketas

Discgolfi blogi ärkab talveunest

Liiga pikk aeg on eelmisest blogipostitusest möödas, nüüd on kevad jälle käes ja võib jälle vaikselt midagi kirjutada. Visketehnikatest ja muust sellisest enam nõu andma ei hakka, aga seekord räägiks mõnest kettast. Olen kamminud läbi interneti, aga pole veel leidnud ühtegi arvustust ka mitte inglisekeelset arvustust „Viking Discs“ ketaste kohta (vähemalt mitte sellel hetkel, kui ma seda kirjutasin). Tegemist on Soome discgolfi ketaste firmaga, kuid kettad toodetakse Saksamaal. Kõiki kettaid läbi testida pole jõudnud, aga ülevaate teen ikka põnevatest draiveritest.

Mida Viiking endast kujutab?

Alustame siis esimesest „Viking Discs Thunder God Thor“ – tegemist on kiire ja ülestabiilse draiveriga, mis peaks taluma ka tugevat tuult. Ketas on mõeldud tugeva viskega mängijatele, samuti eestkäe viseteks. Thor on laia äärega (2,5 cm), mis kindlasti osadele mängijatele nagu mina sobib (suured käed), kuid mitte kõigile. Lennu numbrid antakse kettale nii alustava mängija viske puhul ( 14/5/0/4) kui ka edasijõudnud mängija tugeva viske puhul (14/5/0/2). Värvuse puhul tundub, et on hetkel ainult saadaval punane roosakas, vähemalt hetkel pole muid värve müügil näinud. Max kaaluks näitab PDGA 174,3.

 

viking thunder god thor discgolfi ketas

Mis plastikust on tehtud viiking?

Plastikuid on neil kolme tüüpi: Ground, Storm ja Armor. Ground on gripine plastik, mis peaks pakkuma head haakuvust iga ilmaga, ning seda peaks olema lihtsam sisse mängida, kui teisi plastikuid- ehk tegemist on plastikuga, mis sobib putteritele. Storm plastik (mis on ka antud testis olevate ketaste plastik) on vastupidavam, läbipaistev ning ei tohiks nii kiiresti sisse mängitav olla. Storm plastik meenutab Champion või C-line plastikut, kuid võib olla pisut kõvem. Armor plastik peaks olema painduvam ja pakkuma pisut paremat gripi kui Storm plastik. Üldiselt istub Storm minule kätte hästi, kuid hetkel veel ilmad pisut jahedapoolsed, seega eks ole näha, mis saab suvel.

Kuidas ta siis päriselt lendab?

Olen käinud kuskil 10 korda mängimas ja igal pikemal rajal ka Thori visanud, et temast aimu saada. Pean kurbusega tunnistama, et olen pigem eestkäe viskaja, kuid sõltuvalt rajast viskan ka tagantkätt, seega mingi ülevaate ma sain ka tagantkäe viske puhul. Minu ootused Thori puhul väga suured ei olnud, uusi tootjaid on ikka tulnud, aga kuna tegemist on Soome tootjaga ning  teise Soome tootja Prodiscuse kettad on head, siis mõtlesin, et proovida võib ikka. Mainin ka kohe siia otsa ära, et hind on neil ketastel soodne, Ground plastikust kettad 8,90-10,90€ ja Storm plastikust kettad 12,90-14,90€. Paraku pole ma müügil näinud Armor plastikust kettaid ning on täitsa võimalik, et neid ka ei müüda veel.

Räägime ka siis pisut kuidas ketas lendab. Testimisel lennutasin 173g kaaluvat isendit. Esmalt jäi mulle mulje numbrite järgi, et tegemist äkki ikka ei ole nii kange kettaga nagu reklaamitud. Seda mitte küll tagantkäe viske puhul vaid pigem eestkäe viske puhul, eriti tuules. Esimesi viskeid tegin nagu ikka eest käega. Tuul oli pigem paremalt mitte vastu. 100% jõudu ma ka viskele sisse ei pannud vaid pigem 70-80%. Pisut üllatuseks mulle, ketas väga üle ei läinud vaid lendas sirgelt läks pisut üle ja tuli tagasi. Vise oli tehtud 114m rajal ning ketas maandus umbes 110m peale. 95m rajal (kergelt allamäge) visates peagu tuuletus olukorra või siis kerge vasaku külgtuulega lendas ketas 15m üle vastu aeda (nurka sisse ei pannud ja lasin sirgelt lahti). Pärast paari katsetust veel antud 95m rajal sai selgeks, et nii lühikesi vahemaid selle kettaga visata ei ole mõtet (üsna loogiline).

Viiking võrreldes konkurentidega

Olen nüüd veel mõned nädalad mängimas käies igakord teda ikka loopinud, kas niisama või ka mängides, aga just lemmikuks pole kujunenud, olgugi, et on olnud ka häid viskeid. Võrreldes lendu kahe teise täitsa uue kettaga (175g Bottom Stamped Champion Destroyer ja Dyed Nuke Z  175g) nägin, et Thor on enamvähem sama stabiilne kui antud Destroyer, kuid kangem kui antud Nuke. Samas võib siinkohal alati öelda, et Destroyereid on erinevaid ning ma olen nõus, aga tuginen enda üldisele arvamusele/kogemusele Dessukate seas. Siiski kui visata Thori õigesti, siis on ta pisut pikema lennuga kui Nuke või Destroyer. Thori on samas pisut raskem kontrollida, kuid ma pole kindel, kas vahe tuleb ketaste kiirusest või millestki muust. Kui visata Thori pisut valesti, või liiga suure jõuga (kindlasti tehnika kannatab), siis läheb ta üle ning tuleb tagasi kes-teab-millal-kui-üldse ning kui panna liiga vähe jõudu sisse ja lasta lahti sirgelt, siis hajub ta ära liiga vara. Sellist probleemi ei esine samas nii tihedalt Dessukate või Nukedega. Samas võib see vahe tulla puhtalt sellest, et erinevaid Detroyereid ja Nuke olen ma ka varem visanud ning Thori ma lihtsalt ei tunne veel.

Tagantkätt on viiking parajalt kange

Tagantkäe viske jaoks on Thor minujaoks paras, kui on vaja kanget ketast, mis lendab pisut kaugemale, kui teised „kangurid“ nagu Destroyer, Nuke või D2. Ideaalne tuulistes oludes. Valtu kolmandal rajal 95m (künka otsas) parajas vastutuules lendas Thor ilma meeletu vaevata korvist 2m peale. Viskasin kerge hyzer nurgaga, ning seda joont Thor ka terve aja hoidis. Üldiselt ei plaani ma Thori siiski kasutada tagantkäe viseteks, ehk ainult vastutuules, kui on vaja kanget ketast. Samas on mul kotis selleks ka muid variante.

Pika discgolfi jutu lõpetuseks

Kokkuvõttes arvan, et Thor on ülestabiilne ketas, mis võib kindlasti paljudele eestkäe mängijatele meeldida ning ehk ka võimsamatele tagantkäe meestele. Ka minujaoks jääb Thor pigem eestkäe kettaks, kuid pisut pean ma teda pisut veel viskama, et täielikult usaldada (pigem arvan, et põhikettaks ei saa). Storm plastik tundub soliidne, kettal mingeid täkkeid tulnud pole (pole veel kuhugi betooni peale teda visanud ka). Seega julgemad ja kangemad võivad endale ketta tellida ja järele proovida, sest oma käsi on ju kuningas.

Loota võib ka, et Viking Discs täiendab enda ketaste arsenali, sest praegune valik ei ole minumeelest veel piisav, et kogu kotti nendest komplekteerida, aga see võimalus võiks ju olemas olla, arvestades, et nende ketaste hinnad on tõesti pigem soodsad.

Lehekülg lisainfo jaoks https://vikingdiscs.com/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.